APPLIED NUTRITION TEST X

2,500ден

APPLIED NUTRITION TEST X – 120 caps

Поддршка за тестостерон

✓ Поддржува природно производство на тестостерон

✓ Додадена е Estro-Buster формула

✓ Тестирано за спортисти

Тест X обезбедува уникатна мешавина од Фенугрик, Д-аспарагинска киселина, бета едистерон, корен од мака, мукуна пруриенс и 5 метил-7-метоксиизофлавон со додадени состојки за разградување на естроген за промовирање на избалансирани нивоа на естроген и се препорачува за секој кој учествува во редовни висок интензитет. вежбање.

9 Луѓе го гледаат овој производ сега!
Категорија Ознака:

APPLIED NUTRITION TEST X – 120 caps

Поддршка за тестостерон

✓ Поддржува природно производство на тестостерон

✓ Додадена е Estro-Buster формула

✓ Тестирано за спортисти

Тест X обезбедува уникатна мешавина од Фенугрик, Д-аспарагинска киселина, бета едистерон, корен од мака, мукуна пруриенс и 5 метил-7-метоксиизофлавон со додадени состојки за разградување на естроген за промовирање на избалансирани нивоа на естроген и се препорачува за секој кој учествува во редовни висок интензитет. вежбање.

Тестирано за спортисти

Секоја состојка во овој производ е внимателно избрана и надгледувана преку нашиот систем за управување со квалитет за да ви донесе највисоко ниво на гаранција. Финалните производи се произведуваат и пакуваат во лабораторија акредитирана ISO 22000, BRC, GMP & Halal.

Дополнителни факти:

Големина на порција: 4 капсули

Порции по контејнер: 30

Количина од порција:

Витамин Ц 50 мг

Витамин Д3 75mcg (3000IU)

Витамин Б6 12 мг

Бакар 1,2 мг

Магнезиум 200 мг

Цинк 24 мг

Селен 55 mcg

Д-аспарагинска киселина 1800 мг

Екстракт од Avena Sativa (4:1) 300mg

Екстракт од корен од корејски (Panax женшен) (10:1) 300mg

Екстракт од семе од тилчец (4:1) 270 мг

– од кои Fenusides 37,5mg

Екстракт од корен од ашваганда 200 мг

Мукана Пруриенс 200 мг

Екстракт од корен од мака (4:1) 150 мг

Дииндолилметан (ДИМ) 100 мг

Метокси-изофлавон 20 мг

Други состојки:

Д-аспарагинска киселина, екстракт од авена сатива (4:1) (лист) (овес) († еквивалентно на 1200 mg Avena Sativa), корејски (Panax женшен) екстракт од корен (10:1) (†еквивалент на 3000 mg Panax женшен), Фенугре Екстракт од семе (4:1) (25% фенусиди) (†еквивалент на 1080 мг тилчец), магнезиум (магнезиум оксид), екстракт од корен од ашваганда (Withania somnifera, стандардизиран до 7% со сонолиди), мукана пруриенс (стд до 40% принос 80 mg L-Dopa), екстракт од корен од мака (Lepidium Meyenii) (4:1) († еквивалентно на 750 mg корен од мака), дииндолилметан (DIM), витамин Ц (L-аскорбинска киселина), цинк (цинк оксид), метокси-изофлавон (Соја), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), средство против згрутчување (магнезиум стеарат), бакар (бакар глуконат), витамин Д3 (холекалциферол), Л-селенометионин, обвивка од капсула (хидроксипропил метилцелулоза).

Препорачана употреба:

Консумирајте 4 капсули дневно со храна.

APPLIED NUTRITION TEST X MAKEDONIJA

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop
Scroll to Top