,

Wild Beast Testobooster

2,500ден

Wild Beast Testobooster

240 таблети

Wild Beast, ака Potenciator, од Zoomad Labs е се-во-едно формула од најдобрите активни состојки за подобрување на вашето природно производство на тестостерон. Оваа формула е погодна само за ѕверови!

Wild Beast, ака Potenciator, од Zoomad Labs е се-во-едно формула од најдобрите активни состојки за подобрување на вашето природно производство на тестостерон. Оваа формула е погодна само за ѕверови!

Имањето оптимално ниво на тестостерон е клучот за здрав сексуален живот, како и што ви овозможува да ја зголемите и одржувате мускулната маса. Исто така, помага во метаболизмот на мастите, ја зачувува густината на коските и придонесува за вашата севкупна среќа.

7 Луѓе го гледаат овој производ сега!
Категории , Ознака:

Wild Beast Testobooster

240 таблети

Wild Beast, ака Potenciator, од Zoomad Labs е се-во-едно формула од најдобрите активни состојки за подобрување на вашето природно производство на тестостерон. Оваа формула е погодна само за ѕверови!

Wild Beast, ака Potenciator, од Zoomad Labs е се-во-едно формула од најдобрите активни состојки за подобрување на вашето природно производство на тестостерон. Оваа формула е погодна само за ѕверови!

Имањето оптимално ниво на тестостерон е клучот за здрав сексуален живот, како и што ви овозможува да ја зголемите и одржувате мускулната маса. Исто така, помага во метаболизмот на мастите, ја зачувува густината на коските и придонесува за вашата севкупна среќа.

Ако се чувствувате слабо, тоа може да биде дека нивото на тестостерон е ниско. Производството на тестостерон може да биде под влијание на возраста, стресот, болеста и употребата на фармацевтски производи, меѓу другото.

Вратете се на врвот за кратко време со Wild Beast!

Дивиот ѕвер ги комбинира најдобрите природни екстракти и минерали во оптимални дози за да помогне во зајакнувањето на сопственото ендогено производство. Имате многу да добиете и ништо да изгубите!

3 g на аспарагинската киселина го стимулира лачењето на LH и GH, го зголемува производството на тестостерон во тестисот и со тоа го зголемува либидото и сексуалната активност.

Дивиот ѕвер содржи и 1,5 g тилчец 50% сапонини и 1,5 g Tribulus 90% сапонини – и двете активни состојки со највисока можна концентрација на сапонини – но што значи тоа?

Тоа значи поголемо производство на природен тестостерон, поголем раст на мускулите, повисоки нивоа на допамин и адреналин, подобар метаболизам на шеќер, поголема чувствителност на инсулин и зголемени андрогени ефекти. Сè на сè, ова значи повеќе моќ, што нема да остане незабележано…и не само во вашиот тренинг.

175 мг екстракт од avena sativa 10:1 и 200 мг екстракт од перуански женшен 10:1, од кои е докажано дека имаат силни афродизијачки својства, значат дека сигурно ќе се фрлите со дивиот ѕвер.

Целосниот комплекс ZMA исто така ќе го стимулира ендогеното производство на тестостерон.

Во Zoomad Labs, немате друг избор освен да бидете силни…добредојдовте во нашата зоолошка градина!

Wild Beast Testobooster Makedonija

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to Top