,

Mass Tech Extreme 2000

3,500ден

Muscletech, Mass-Tech, Scientifically Superior Mass Gainer
2.72kg

Изградете маса и сила
Субјекти добија 5 пати поголема маса за 8 недели¹
Резултати врз основа на тестирање за внес на калории
Природни и вештачки вкусови
Додаток во исхраната
Направено во САД од домашни и меѓународни состојки
# 1 Најнаградуван бренд за спортска исхрана
# 1 Најмногу клинички студии во науката
Американски мајстори на вкусот златен медал Супериорен вкус
20 години извонредност
Гарантирано без забранети супстанции
Произведен cGMP – Произведен според стандардот cGMP, како што е потребно за сите додатоци во исхраната
Супериорна наука. Супериорни резултати.™

Product total
Options total
Grand total

Muscletech, Mass-Tech, Scientifically Superior Mass Gainer
2.72kg

Изградете маса и сила
Субјекти добија 5 пати поголема маса за 8 недели¹
Резултати врз основа на тестирање за внес на калории
Природни и вештачки вкусови
Додаток во исхраната
Направено во САД од домашни и меѓународни состојки
# 1 Најнаградуван бренд за спортска исхрана
# 1 Најмногу клинички студии во науката
Американски мајстори на вкусот златен медал Супериорен вкус
20 години извонредност
Гарантирано без забранети супстанции
Произведен cGMP – Произведен според стандардот cGMP, како што е потребно за сите додатоци во исхраната
Супериорна наука. Супериорни резултати.™

New Mass-Tech® е напреден засилувач на мускулна маса дизајниран за секој поединец на кој му е тешко да додаде големина, е во фаза на зголемување или сака да ги пробие нивните висорамнини на сила. Преполна со 80 g протеини и 1.000 калории кои масовно произведуваат кога се мешаат со 2 чаши обезмастено млеко, оваа моќно супериорна формула е исто така засилена со докажан анаболен двигател за брзо зголемување на масата и силата.

Калории со подобар квалитет Дизајнирани за Хардгајнер

Mass-Tech® е моќен и научно супериорен засилувач на тежина, дизајниран да се зема двапати дневно. Новата, моќна формула сега испорачува огромни 1.000 калории (кога се мешаат со 2 чаши обезмастено млеко) добиени од висококвалитетни протеини и брзо сварливи јаглехидрати.

Повеќе протеини по порција од другите луѓе кои добиваат тежина

Новата и подобрена формула се одликува со повеќефазен протеински систем од 80 g (кога се меша со 2 чаши обезмастено млеко), кој обезбедува протеини со брзо и бавно варење. Мултифазниот протеински систем обезбедува критични аминокиселини на телото со различна брзина.

Повеќе BCAA и Л-леуцин по порција од другите луѓе кои добиваат тежина

Протеинската доза на формулата обезбедува огромни 8,4 g L-леуцин и 17 g BCAA (кога се мешаат со 2 чаши обезмастено млеко), што помага да се поттикнат вашите скелетни мускули, да се зачуваат резервите на гликоген во мускулите и да се намали количината на разградување на протеините.

Изградете повеќе сила

За разлика од другите водечки гејнери кои содржат малку до никаков креатин, Mass-Tech® обезбедува клинички потврдена доза од 10 g за брзо зголемување на јачината.

Помага да се надополнат продавниците за гликоген

Доставува 157 g јаглени хидрати (кокошка измешани со 2 шолји обезмастено млеко) преку повеќефазен комплекс на јаглени хидрати и го зголемуваат инсулинот, брзо го исфрлаат креатинот во мускулите и промовираат надополнување на мускулниот гликоген, помагајќи телото да се стави во анаболна состојба.

‡ Со 20 oz. на млеко за кожа

**По порција

¹Едно 8-неделно истражување испитуваше додавање на 2.000 калории (над 2.000 калории се наоѓаат во 2 порции Mass-Tech®, секоја помешана со 2 чаши обезмастено млеко) на високо-протеинска диета која содржи приближно 2.300 калории и програма за кревање тегови. Во просек, испитаниците се здебелиле 6,8 lbs, додека контролните субјекти добиле 1,3 lbs.

Препорачана употреба
Измешајте 1 порција (5 топки) со 16 oz. (2 чаши) вода или обезмастено млеко и консумирајте 2 пати на ден. Користете блендер за најдобри резултати. Земете наутро, помеѓу оброците или после тренинг. Прочитајте ја целата етикета пред употреба и следете ги дадените упатства. Пијте 8 до 10 чаши вода дневно за општо добро здравје.

Muscletech Mass Tech Mass Gainer Makedonija

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to Top