,

Animal Whey Protein

3,300ден

ANIMAL WHEY Universal Nutrition – е меѓу најдобрите протеини од сурутка на пазарот. Во својот состав содржи дигестивни ензими за да се подобри варењето на храната. Еден од најбараните видови на протеини одсекогаш бил и ќе биде сурутката. Протеинот кој се содржани во сурутката брзо се абсорбира од телото и мускулите. Со други зборови, сето ова значи дека вашето тело го користи секој грам на протеини и вода кон поефикасни резултати

Product total
Options total
Grand total

ANIMAL WHEY Universal Nutrition – е меѓу најдобрите протеини од сурутка на пазарот. Во својот состав содржи дигестивни ензими за да се подобри варењето на храната. Еден од најбараните видови на протеини одсекогаш бил и ќе биде сурутката. Протеинот кој се содржани во сурутката брзо се абсорбира од телото и мускулите. Со други зборови, сето ова значи дека вашето тело го користи секој грам на протеини и вода кон поефикасни резултати.

ANIMAL WHEY може да се користи редовно, наутро, помеѓу оброци, после тренинг и приквечерина. Со ваков квалитет за градење мускули, можностите се бесконечни. Најдобриот ANIMAL WHEY ќе ги задоволи и ги надмини барањата на најсложените вежбачи во смисла на мешање, сварливост и вкус.

ANIMAL WHEY е богат со изолиран протеин од сурутка, зајакнат со дигестивни ензими, се меша лесно. Неверојатни 25 грама протеин во 1 мерица.

Ако ви се случува, да пиете повеќе протеински шејкови дневно за да ги задоволите вашите потреби во исхраната, тогаш вкусот е клучен, а тоа и го добивате. Како што се стандардните вкусови Chocolate и Vanilla, ќе почуствувате како да јадате чиста млечна чоколада или пак вкусот од ванила е исто како да сте ставиле во шејкот природна ванила.

ANIMAL WHEY – Нема игри. Нема трикови. Само протеини во прашак.

Протеинот е погоден за:
– Постари лица,
– Луѓе на кој им е потребен дополнителен внес на протеин,
– МОЌНИ СПОРТИСТИ.

Употреба: 1 Мерица = 32гр. од ANIMAL WHEY. 1 мерица се меша со 250-300 мл. нискомаслено млеко или вода, се пие наутро, помеѓу оброци, веднаш после тренинг или приквечер.

ANIMAL WHEY Universal Nutrition

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to Top